Штаф за невиплату зарплати пропонують збільшити до 51 тисячі

Відповідальність роботодавців, які не лише не сплачують зарплату, але й не гарантують її сплату найближчим часом, можуть посилити

Штаф за невиплату зарплати пропонують збільшити до 51 тисячі

Що очікує на директора за невиплату заробітної плати

У ВР зареєструвано законопроект народного депутата Волинця М. Я. «Про внесення змін до статті 175 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» від 14.01.2021 № 4589.

Автор законопроекту пропонуєпосилити відповідальність керівника підприємства за невиплату зарплати, стипендії, пенсії:

  • виключити частину третю статті 175 КК за якою особу звільняють від кримінальної відповідальності, якщо вона здійснила виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам;
  • встановити штраф від 1,5 тис (25 500 грн) до 3 тис (51 000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг) або виправні роботи на строк до 2 років, або позбавлення волі на строк до 2 років та права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ч.1 ст. 175 КК).

✅ Зараз — штраф від 500 нмдг (8500 грн) до 1 тис нмдг (17 000 грн);

  • карати штрафом від 3 тис нмдг (51 000 грн) до 5 тис нмдг (85 000 грн) або обмежувати волю на строк до 3 років, або позбавляти волі на строк до 5 років та права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років за нецільове використання таких коштів (ч.2 ст. 175 КК).

✅ Зараз штраф за таке порушення — від 1 тис нмдг (17 000 грн) до 1,5 тис нмдг (25 500 грн).

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2557

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2533

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29421

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
12014

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28861

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді