Рішенням Полтавського окружного адмінсуду підприємцю відмовлено в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування постанови про накладення штрафу та припису про усунення виявлених порушень
У жовтні 2019 року фахівці Держпраці провели інспекційне відвідування у ФОП з питання додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин. За його результатами складено акт інспекційного відвідування, у якому зафіксовано порушення ч. 3 ст. 24 КЗпП щодо допущення працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.
Відповідальність у сфері праці
За цим фактом винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 125 190 грн.
Не погодившись з таким рішенням, підприємець звернувся до адмінсуду з відповідним позовом про визнання протиправними та скасування:
- постанови про накладення штрафу;
- припису про усунення виявлених порушень.
Як проходять перевірки з праці
В ході судового розгляду встановлено, що факт виконання працівником трудових обов’язків, що пов’язані з господарською діяльністю підприємця, підтверджено його власними письмовими поясненнями, наданими в ході інспекційного відвідування та не спростовано в ході судового розгляду справи.
За таких обставин доводи підприємця щодо незаконності припису про усунення виявлених порушень та постанови про накладення штрафу суд визнав необґрунтованими.
За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)