Особа з інвалідністю на посаді вантажника: чи правомірно

Щоб встановити, чи може працівник з інвалідністю працювати на посаді вантажника, слід звернутися до МСЕК, яка встановила інвалідність та винесла трудові рекомендації

Особа з інвалідністю на посаді вантажника: чи правомірно

Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників (ст. 12 Закону України “Про охорону праці”).

Як прийняти на роботу особу з інвалідністю

У випадках, передбачених законодавством, роботодавець зобов’язаний організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці (ст. 172 КЗпП).

Роботодавець нестиме відповідльність, якщо не буде виконувати рекомендації МСЕК і це призведе до погіршення стану здоров’я працівника з інвалідністю.

Особа з інвалідністю на посаді вантажника: чи правомірно
Ірина Житковакерівник групи експертів Експертус Кадри
Звіт про працевлаштування осіб з інвалідністю у 2021-му подаємо за новою формою № 10-ПОІ. У ній на 24 показники більше, ніж було у старій формі звіту. За інструкцією від експерта заповните звіт удвічі швидше та без арифметичних помилок

Відповідно до п.п. 8 п. 11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317, міські, міжрайонні, районні комісії аналізують разом із ЛПЗ, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, профспілковими органами умови праці з метою виявлення факторів, що мають негативний вплив на здоров’я і працездатність працівників, а також визначають умови та види діяльності, робіт і професій для хворих та осіб з інвалідністю.

За матеріалами Управління Держпраці у Рівненській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33431

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3675

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15007

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20675

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді