Чи може працівник дистанційно подати заяву про прийняття на роботу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Урахуйте позицію Держпраці та експертів з кадрових питань цифрового видавництва Експертус

09_09.png

Держпраці роз’яснило, що працівник може подати дистанційно заяву про прийняття на роботу, якщо підтвердить, що особисто написав заяву:

  • за допомогою електронного цифрового підпису;
  • поштовим відправленням;
  • іншим погодженим із роботодавцем засобом.

Експерт із кадрових питань Ірина Житкова в консультації для експертно-правової системи «Експертус Кадри» зазначає, що заяву про прийняття на роботу працівник має підписати власноруч і надіслати поштою, або засвідчити кваліфікованим електронним підписом і надіслати електронною поштою чи іншим засобом електронного зв’язку. Саме у цій заяві працівник може зазначити подальший спосіб обміну документами, зокрема, номер телефону і вайбер. Вже після того, як роботодавець у наказі про прийняття на роботу зазначить їх, вважають, що працівник і роботодавець визначили у трудовому договорі засіб електронної комунікації.

На час воєнного стану змінилися правила застосування законодавства про працю і навіть кадрове діловодство в цілому. Зміни запровадив Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).

За настановами експертів у консультації Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом:

  • з’ясуєте, коли керуватись Законом № 2136, а коли КЗпП;
  • оформите прийняття на роботу, переведення на іншу посаду (роботу) та звільнення у воєнний час;
  • дізнаєтеся, як змінити істотні умови праці;
  • визначите правила оплати праці;
  • оформите відпустки.

За матеріалами Держпраці та Експертус Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31302

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5343

Зразок заяви про прийняття на роботу

Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
469145

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
34255

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді