Чи може працівник дистанційно подати заяву про прийняття на роботу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Урахуйте позицію Держпраці та експертів з кадрових питань цифрового видавництва Експертус

09_09.png

Держпраці роз’яснило, що працівник може подати дистанційно заяву про прийняття на роботу, якщо підтвердить, що особисто написав заяву:

  • за допомогою електронного цифрового підпису;
  • поштовим відправленням;
  • іншим погодженим із роботодавцем засобом.

Експерт із кадрових питань Ірина Житкова в консультації для експертно-правової системи «Експертус Кадри» зазначає, що заяву про прийняття на роботу працівник має підписати власноруч і надіслати поштою, або засвідчити кваліфікованим електронним підписом і надіслати електронною поштою чи іншим засобом електронного зв’язку. Саме у цій заяві працівник може зазначити подальший спосіб обміну документами, зокрема, номер телефону і вайбер. Вже після того, як роботодавець у наказі про прийняття на роботу зазначить їх, вважають, що працівник і роботодавець визначили у трудовому договорі засіб електронної комунікації.

На час воєнного стану змінилися правила застосування законодавства про працю і навіть кадрове діловодство в цілому. Зміни запровадив Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).

За настановами експертів у консультації Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом:

  • з’ясуєте, коли керуватись Законом № 2136, а коли КЗпП;
  • оформите прийняття на роботу, переведення на іншу посаду (роботу) та звільнення у воєнний час;
  • дізнаєтеся, як змінити істотні умови праці;
  • визначите правила оплати праці;
  • оформите відпустки.

За матеріалами Держпраці та Експертус Кадри

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25960

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
67368

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
146825

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182608

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді