Чого не може вимагати роботодавець від працівника під час простою?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці пояснює особливості виконання трудових обов’язків працівників під час простою

question.jpg

Простій — це зупинення роботи, спричинене відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 КЗпП).

У випадку простою працівників за умови їхньої згоди та з урахуванням спеціальності і кваліфікації можуть перевести на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) на весь період простою або на інше підприємство, якщо воно розміщене в тій самій місцевості, на строк до одного місяця.

Якщо простій виник не з вини працівника, його оплачують з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Під час простою працівник не повинен виконувати трудові обов’язки, передбачені трудовим договором.

 

 

Законодавство не визначає місця перебування працівника під час цілоденного простою, тому його визначає сам роботодавець і вказує у розпорядчому документі — наказі чи розпорядженні.

УВАГА! Працівники мають перебувати на робочому місці відповідно до встановленого режиму роботи, але не виконувати своїх посадових обов’язків, якщо роботодавець так визначив.

Якщо працівник і далі виконує свої трудові обов’язки, зокрема і за межами адміністративної будівлі роботодавця, це теж вважається дистанційною чи надомною роботою і має бути оплачене відповідно до встановлених умов оплати праці.

 

 

За матеріалами ГУ Держпраці в Київській області

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Виробничий календар кадровика на липень 2025

Норма робочого часу у липні 2025, кадрові звіти, вихідні дні — усе це в одному місці. Щоб не витрачати час на пошуки, відкрийте виробничий календар на липень 2025: ми вже все врахували, підготували підказки про тривалість робочого часу і строк подання звітів.
9920

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
17754

Виробничий календар кадровика на червень 2025

Скористайтеся виробничим календарем на червень 2025 🗓, щоб завчасно спланувати роботу. У статті — норма та тривалість робочого часу у червні 2025🕒, перелік кадрових звітів у червні 2025 📄 та приємний бонус: яскраві календарі-заставки для робочого столу, щоб працювати було не лише зручно, а й з настроєм
12580

Норма тривалості робочого часу 2025

Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
34331

Виробничий календар кадровика на травень 2025

Робочі та вихідні дні, норма тривалості робочого часу, дедлайни звітів — усе зібрали у календарі на травень 2025, щоб ви нічого не проґавили. А ще — приємне оформлення, яке додасть трохи весняного настрою до вашої щоденної рутини.
20879

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді