Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Наказ про простій групи працівників
Час простою, що виник не з вини працівника, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Так визначає стаття 113 КЗпП.
УВАГА! Якщо в колективному договорі передбачені інші умови, то оплачувати час простою можна в більшому розмірі.
До припинення чи скасування воєнного стану в межах фонду заробітної плати, визначеного у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу), можуть керівники державних органів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету (постанова Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 221).
Зауважимо: у зв’язку з військовою агресією проти України, що унеможливлює можливість надавати та виконувати роботи, трудовий договір з працівником може бути призупинений (ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці