Чи може працівник особисто подати до ПФУ відомості про трудову діяльність

Дізнайтеся та розкажіть працівникам, яким способом можна це зробити

man_15_04.jpg

Облік трудової діяльності працівника здійснюють в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, що визначений Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ст. 48 КЗпП).

З 15 липня подавати відомості про трудову діяльність в електронній формі потрібно за новими правилами. Вони запроваджені Постановою правління Пенсійного фонду України (ПФУ) «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок» від 01.06.2022 р. № 8-3 (далі — Порядок № 8-3), що затвердила зміни до Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затвердженого постановою правління ПФУ від 12.03.2021 р. № 11-1.

Тепер подавати відомості про трудову діяльність працівники можуть особисто — до територіального органу ПФУ або через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Відомості про трудову діяльність працівника через вебпортал ПФУ необхідно подавати в електронній формі у вигляді xml-файлу, структуру якого визначили в затвердженому Постановою № 8-3 додатку. Можна обрати один зі способів подання: 

  • у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів;
  • в оцифрованому вигляді шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створюється запис.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
21709

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
72332

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
17254

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
129183

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді