Про зміни розповіла заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на 83-й сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок

ТРЕНІНГИ ДЛЯ КАДРОВИКІВ
Уряд невдовзі завершить розроблення Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці та плану її реалізації.
«У процесі реалізації зобов’язань Уряду України, взятих в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності, Мінекономіки розробляєпроект Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці, а також план заходів щодо її реалізації,які мають бути затверджені в грудні поточного року. Окрім того, вже ухвалено низку рішень, які сприяють виконанню цього завдання. Зокрема, Мінекономіки підготувало нову редакцію закону «Про працю», що забезпечить побудову трудових відносин на принципах рівної оплати за працю рівної цінності та недопущення будь-якої дискримінації», — розповіла Тетяна Бережна.
Щоб забезпечити рівні можливості матері та батька у догляді за дитиною та сприяти поєднанню ними трудових і сімейних обов’язків, Уряд реформував законодавство у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею. Так, після впровадження змін очікують зростання частки чоловіків, які використовують відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Також визначений новий вид соціальної відпустки — відпустка при народженні дитини. Її надають, зокрема, чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
За словами заступника Міністра економіки, гендерний розрив в оплаті праці в Україні скорочується, хоча ми відстаємо в цьому питанні від більшості країн ЄС та інших розвинених країн світу. Так, вона навела статистичні дані щодо розриву в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні:
- 2020 рік — 20,4%;
- 2021 рік — 18,6%.
Упродовж останніх 5 років показник скоротився на 7,4% — з 26% у 2015 році до 18,6% у 2021 році.
Уряд нагадує, що 11 вересня 2020 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської Україна стала повноправною учасницею міжнародного «Партнерства Біарріц», що має на меті досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками.
Приймаєте на роботу, направляєте у відрядження або звільняєте жінку, перевірте чи немає законодавчих обмежень, зокрема під час дії воєнного стану. Скористайтеся дороговказом, щоб уникнути штрафів самому, і вберегти директора від адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності.
За матеріалами Урядового порталу
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.