Як оцінювати результати службової діяльності держслужбовців, призначених на посади під час воєнного стану, — роз’яснює НАДС

Оцінювання службової діяльності держслужбовців передбачає єдині підходи і умови для всіх його учасників

economics_10_03-min.png

Під час воєнного стану керівники держслужби або суб’єкти призначення, голови сільських, селищних, міських, районних та обласних рад, начальники військових адміністрацій призначають осіб на посади держслужби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій без конкурсного відбору (ч. 5 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII). 

Статтею 44 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII  передбачено, що результати службової діяльності держслужбовців щороку оцінюють. Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців затверджує КМУ. 

Оцінювання проводять поетапно: 

  • визначають завдання і ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності; 
  • визначають результати виконання завдань; 
  • затверджують висновок щодо оцінювання результатів службової діяльності держслужбовців (п. 9 Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2017 № 640, далі — Порядок). 

Як звільнити держслужбовця у зв’язку з негативним оцінюванням службової діяльності

Отже, оцінювання службової діяльності — обов’язкова процедура для всіх державних службовців, у т. ч. призначених на посади під час воєнного стану, тобто без конкурсу. Процедура проведення оцінювання передбачає єдині підходи і умови для всіх її учасників. 

Держслужбовцям, призначеним на посади держслужби під час воєнного стану, завдання для проведення оцінювання визначають за встановленою формою, у відповідній кількості та у строки, передбачені у пункті 12 Порядку (Роз’яснення НАДСвід 06.10.2022 №160-р/з). 

Національна сертифікація кадровиків — 2025

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань, Київ 

 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
48436

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
659372

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
74195

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
44094

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді