Дія літнього часу скасується 30 жовтня 2022 року о 4 годині за київським часом

Як врахувати в табелі та графіках змінності осіннє переведення часу
Щороку в останню неділю жовтня о 4 годині годинникову стрілку в Україні переводять на одну годину назад. Перехід на зимовий і літній час регламентує постанова КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» № 509 від 13.05.1996 року.
Вважають, що зимовий час є природнім для території України і відповідає її географічному положенню. А літній час — із останньої неділі березня по останню неділю жовтня — запроваджують, щоб ефективно використовувати світлу частину доби.
Переведення годинника є загальноприйнятою міжнародною практикою. У Європейському Союзі діє Директива 2000/84/ЕС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001. Вона визначає, що країни ЄС також переходять на літній час з кінця березня, а на зимовий — у кінці жовтня.
За матеріалами Урядового порталу
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.