Алгоритм дій працівників, якщо їхній роботодавець загинув

ФОП був добровольцем територіальної оборони. Поки він захищав країну, його працівники продовжували працювати й отримувати заробітну плату. Як діяти працівникам після того, як вони дізналися про загибель роботодавця, — консультує Держпраці

sad_06_06.jpg

Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця — фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою (далі — Порядок) КМУ затвердив Постановою № 1172, яка набула чинності 20 жовтня 2022 року.

Порядок затверджує процедуру звільнення працівників у разі, якщо їхній роботодавець — ФОП загинув. 

Чотири нові підстави звільнення в КЗпП

Щоб розірвати трудовий договір, працівник має звернутися в найближчий центр зайнятості й подати документи:

  • заява про припинення трудового договору з викладенням інформації про смерть роботодавця;
  • копії документів, що підтверджують смерть роботодавця або відповідне рішення суду — за наявності;
  • копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової карти платника податків або паспорта громадянина України;
  • інформацію про роботодавця;
  • копію примірника трудового договору або наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
  • копію трудової книжки — за наявності.

Відтак центр зайнятості передає інформацію в Пенсійний фонд України (ПФУ) та Державну податкову службу про припинення дії трудового договору. День подання заяви вважають датою припинення трудового договору.

ПФУ має три робочі дні, щоб внести інформацію до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. На прохання працівника центр зайнятості може додати запис про припинення трудового договору до трудової книжки.

Витяг з Реєстру застрахованих осіб заявник може отримати в територіальному органі ПФУ, через вебпортал електронних послуг ПФУ або за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія».

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16720

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
51347

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
66208

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17855

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді