Які права на працю гарантує держава та коли можуть працювати студенти
Конституція України визначає право кожного громадянина на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Як оформляти трудові відносини зі студентами та аспірантами
Держава забезпечуєть право громадян на працю, тобто право отримати роботу з оплатою праці, не нижчою від встановленого державою мінімального розміру, включно з правом вільно обирати професію, рід занять і роботи. Власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику заробітну плату (винагороду) за виконану роботу. Таку винагороду обчислюють здебільшого у грошовому еквіваленті.
Підсумуємо: відповідно до чинного законодавства студенти у вільний від навчання час мають право працювати та отримувати зарплату на загальних підставах за трудовим договором.
Держпраці наголошує, що працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавлені права на гідні умови праці і на захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті.
За матеріалами ГУ Держпраці в Одеській області
Одним з останніх трендів в IT-галузі є використання гіг-контрактів, на відміну від договорів з ФОПами, які дають змогу бізнесу залучати працівників для виконання конкретних завдань або проєктів. В Україні гіг-контракт між гіг-спеціалістом та резидентом можливо оформити в межах правового режиму Дія Сіті.
Коли оформити трудові відносини з працівником на невизначений строк неможливо з законодавчо установлених підстав, укладайте строковий трудовий договір.
За два місяці до закінчення строку чинності контракту за угодою сторін його може бути продовжено або укладено на новий строк. Зі статті дізнаєтеся, чим відрізняється продовження трудового контракту від переукладення контракту.
Контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки та відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, можуть встановлюватися угодою сторін.
Чи є обов’язковою умовою укладання контракту з особою, яку приймають на посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю?