Президент підписав Закон, який скасовує Звіт № 10-ПОІ

Закон запроваджує також зміни в електронному обліку відомостей про трудову діяльність працівника

 invalidnust_disability_18_05.jpg

03 листопада 2022 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 18.10.2022 № 2682-IX (Законопроєкт від 03.06.2022 № 7433, далі — Закон № 2682).  

Як перейти на електронні трудові книжки

Закон № 2682 виключає зі статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII норму частини 9 — реєстрацію у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю і щорічний звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто, після того, як Закон № 2682 офіційно опублікують, роботодавці не складатимуть й не подаватимуть звіт № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», затверджений наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591. Порядок контролю за виконанням нормативу робочих місць та перевірки підприємств визначить Кабмін.

Закон № 2682 передбачає також зміни в електронному обліку відомостей про трудову діяльність працівника.

Страхувальник подаватиме відомості про переміщення працівника на іншу роботу (посаду), звільнення, поновлення на роботі, призупинення та поновлення дії трудового договору,  присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, належності або неналежності осіб до професійних спілок та / або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. Відомості подаватимемо через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб, а також для їх зміни або уточнення.

У разі смерті страхувальника — фізичної особи, яка використовує найману працю, або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою, відомості про припинення трудового договору до реєстру застрахованих осіб подаватиме Державна служба зайнятості.

Порядок та строки подання відомостей встановить ПФУ за погодженням із Мінекономіки.

Закон № 2682 почне діяти з дня, наступного за тим, коли його опублікують.

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань

За матеріалами ВРУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96775

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
21692

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
72320

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
17242

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
129114

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді