Що потрібно знати про спрощений режим регулювання трудових відносин

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Роз’яснює Держпраці

shake_hands_20_05.jpg

Спрощений режим регулювання трудових відносин застосовують до трудових відносин, які виникають:

  • між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону і має середню кількість працівників за звітний період (календарний рік) не більше ніж 250 осіб;
  • або між роботодавцем та працівником, якщо розмір заробітної плати останнього за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Спрощений режим можна застосовувати у відносинах між працівниками та роботодавцями винятково на добровільних засадах. Скористатися ним можуть працівники та роботодавці, що мають на це право.

За матеріалами Управління Держпраці у Вінницькій області

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри
Нерідко працівники йдуть у відпустки, з яких і не планують повертатися на роботу. Варіантів два — вони одразу кажуть про свої наміри перед відпусткою або повідомляють про них під час відпустки. Розглянемо обидві ситуації, дамо відповіді на часті запитання, наведемо приклад розрахунку останнього дня відпустки та поділимося зразками заяви й наказу.

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення трудового договору в умовах воєнного стану

Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
98149

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
21844

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
284005

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
145745

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
6035

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді