Обов’язки роботодавця при звільненні працівника

Держпраці нагадала алгоритм дій

sad_06_06.jpg

Зразки наказів про простій через вимкнення електроенергії

У день звільнення роботодавець зобов’язаний:

  • видати: 
  • провести з працівником розрахунок у строки, визначені КЗпП;
  • внести належні записи про звільнення до трудової книжки, яка зберігається у працівника, –– на його вимогу (ст. 47 КЗпП).

Отже, разом із копією наказу про звільнення роботодавець повинен видати працівнику письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні відповідно до норм статті 116 КЗпП.

Під час кожної виплати заробітної плати роботодавець має повідомляти працівника про дані за період, за який провадять оплату праці:

  • загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;
  • розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;
  • суму заробітної плати, яку належить виплатити (ст. 110 КЗпП).

Якщо роботодавця–фізичну особу призвали на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, він повинен виконати свої обов’язки, визначені у статті 47 КЗпП, протягом місяця після звільнення з військової служби, щоб до нього не застосовували санкції та штрафи.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

 

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106669

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122769

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді