Альтернативний законопроект про працевлаштування осіб з інвалідністю

Квоту робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю можуть збільшити до 6% з 2024 року

Альтернативний законопроект про працевлаштування осіб з інвалідністю

Галина Третьякова, Голова Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, зареєструвала альтернативний проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» від 23.04.2021 № 5344-3 (далі — Законопроект № 5344-3).

Про законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю» від 07.04.2021 № 5344, розробкою якого опікувалося Мінсоцполітики, ми розповідали у новині "У Раді зареєстрували законопроект про працевлаштування осіб з інвалідністю та виконання нормативу: що зміниться".

У Законопроекті № 5344-3 передбачено, що норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, визначений змінами до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII, буде поетапно становити:

  • з 01.01.2022 — 4% середньооблікової кількості штатних працівників (СКШП) за місяць з розрахунку повного робочого часу;
  • з 01.01.2023 — 5% СКШП за місяць з розрахунку повного робочого часу;
  • з 01.01.2024 — 6% СКШП за місяць з розрахунку повного робочого часу.

Роботодавець, який здійснює підприємницьку діяльність впродовж щонайменше 12 місяців, працевлаштував не менше 25 осіб з інвалідністю на повний робочий час, які пропрацюють не менше 6 місяців, зможе отримати статус соціального підприємства / підприємця, якщо:

➤ рівень повної зайнятості осіб з інвалідністю становить:

  • щонайменше 50%, з яких щонайменше 20% від загальної кількості зайнятих — це особи, віднесені до першої або другої групи інвалідності;
  • принаймні 30% працівників незрячих або з психічними порушеннями, які мають першу або 2 групу інвалідності;

➤ приміщення та робочі місця:

  • відповідають вимогам охорони і безпеки праці;
  • є доступними для осіб з інвалідністю, в т. ч. побутові приміщення та спільного користування;

➤ підприємство надає послуги з супроводу на робочому місці;

➤ заробітна плата для осіб з інвалідністю в розрахунку на повну зайнятість становить не менше, ніж мінімальна заробітна плата.

Соціальні підприємства / підприємці матимуть право на пільги із сплати податків і зборів, отримання позик, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, дотацій в порядку, визначеному КМУ.

Підприємства, установи, організації та ФОП подаватимуть звіти про працевлаштування осіб з інвалідністю та створення кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю:

  • щомісяця — до 20 числа місяця, наступного після звітного місяця;
  • щорічний звіт — до 20 січня року, наступного за звітним.

Якщо Законопроект № 5344-3 приймуть, він набере чинності з дня, наступного за днем, коли його опублікують.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123565

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді