Що має зробити роботодавець за мінусової температури

Подбати про працівників у холодну пору року — один із обов'язків роботодавців

image44

Скачайте наказ про оголошення простою через відключення світла

 

У холодний період року роботи на відкритому повітрі виконують газовики, будівельники, працівники сільського та лісового господарств, робітники кар’єрів, рибалки та інші. У схожих умовах перебувають і робітники неопалювальних приміщень елеваторів, складів, заводів.

Знижена температура повітря, робота в неопалювальних приміщеннях та на відкритих площадках входять до переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній та періодичні медичні огляди працівників. Це передбачено Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ від 21.05.2017 № 246.

Такі медогляди проводять, щоб визначити стан здоров’я працівника та можливість виконувати професійні обов’язки без погіршення стану здоров’я в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, встановити можливість працівника продовжувати роботу, запобігти професійним захворюванням.

Відповідно до додатку 4 п. 5.8 періодичні медичні огляди необхідно проводити з періодичністю 1 раз на рік. Під час попереднього медогляду осіб (під час прийняття на роботу) закладу охорони здоров’я потрібно взяти до уваги перелік протипоказань до роботи в умовах впливу холодового чинника.

Додатковими медичними протипоказаннями для прийняття на роботу, де впливає знижена температура, є:

  • хронічні хвороби периферичної нервової системи;
  • облітеруючі захворювання периферичних судин (ангіоспазм);
  • виражене варикозне розширення вен;
  • тромбофлебіт;
  • хронічні запальні захворювання матки та її придатків;
  • хронічний простатит.

Щоб захистити від переохолодження працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі в холодний період року, та працівників, які виконують роботи у приміщеннях, де на робочих місцях мікрокліматичні умови нижче допустимих величин, роботодавець повинен подбати про:

  • виділення спеціальних місць для обігріву, встановлення засобів для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок (локальний променево-контактний обігрів та інше);
  • влаштування повітряних або повітряно-теплових завіс;
  • встановлення внутрішньо змінного режиму праці та відпочинку, що передбачає можливість спеціальних перерв для обігріву;
  • забезпечення засобами індивідуального захисту (теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавицями та іншим).

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді