Робота освітян в умовах воєнного стану: обов'язки та гарантії

Теми:
Як може бути збільшене навантаження на працівників освітніх закладів?

image35

question-423604_640.pngЯк табелювати педагогічних працівників

Робочий час педагогічного працівника включає час виконання навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором (ст. 60 Закону України «Про освіту» та ст. 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

До педагогічної діяльності входять:

  • діяльність у межах педагогічного навантаження (норма становить 18 навчальних годин на тиждень на одну тарифну ставку);
  • окремі види діяльності, за які встановлюються доплати (класне керівництво, перевірка навчальних робіт, завідування майстернями, кабінетами інформатики, проведення позакласної роботи тощо);
  • інші види педагогічної (навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

Затверджена керівником посадова інструкція визначає конкретний перелік посадових обов’язків.

Вимагати від педагогічних і науково-педагогічних працівників виконувати роботи, не передбачені трудовим договором, керівництво не має права. 

Ольга Догадіна керівниця групи експертів із кадрових питань, Київ
Які норми регулюють оголошення простою та як він оплачується?

Водночас воєнний стан ввів свої корективи (згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»):

  • нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень, скорочена — до 50 годин;
  • тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин;
  • не діють норми щодо тривалості роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів, норми щодо самих святкових та вихідних днів,  а також норми щодо граничних норм надурочних робіт.

П’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється роботодавцем за рішенням військового командування. Час початку і закінчення щоденної роботи визначає роботодавець.

Педагогічні працівники можуть бути залучені до роботи понад встановлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань. Втім, це відбувається лише за їхньою згодою.

Водночас і здобувачі освіти, і працівники освітніх закладів та установ мають право на такі державні гарантії:

  • організацію освітнього процесу в дистанційній або в будь-якій іншій, найбільш безпечній для учасників формі;
  • збереження місця роботи, середнього заробітку, виплату стипендій та інші виплати, передбачені законодавством;
  • місце проживання та забезпечення харчуванням (за потреби).

На час дії воєнного стану уряд рекомендував керівникам освітніх закладів надати перевагу  дистанційній роботі, якщо це можливо. Якщо ж працівник не може вести дистанційну роботу через відсутність потрібних комунікацій в умовах воєнних дій, це не можна розглядати як порушення трудової дисципліни.

За матеріалами профспілки працівників освіти та науки України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5360

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
804

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529386

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123494

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді