Робота освітян в умовах воєнного стану: обов'язки та гарантії

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Як може бути збільшене навантаження на працівників освітніх закладів?

image53

question-423604_640.pngЯк табелювати педагогічних працівників

Робочий час педагогічного працівника включає час виконання навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором (ст. 60 Закону України «Про освіту» та ст. 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

До педагогічної діяльності входять:

  • діяльність у межах педагогічного навантаження (норма становить 18 навчальних годин на тиждень на одну тарифну ставку);
  • окремі види діяльності, за які встановлюються доплати (класне керівництво, перевірка навчальних робіт, завідування майстернями, кабінетами інформатики, проведення позакласної роботи тощо);
  • інші види педагогічної (навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства, трудовим договором та/або посадовою інструкцією.

Затверджена керівником посадова інструкція визначає конкретний перелік посадових обов’язків.

Вимагати від педагогічних і науково-педагогічних працівників виконувати роботи, не передбачені трудовим договором, керівництво не має права. 

Ольга Догадіна керівниця групи експертів із кадрових питань, Київ
Які норми регулюють оголошення простою та як він оплачується?

Водночас воєнний стан ввів свої корективи (згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»):

  • нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень, скорочена — до 50 годин;
  • тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин;
  • не діють норми щодо тривалості роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів, норми щодо самих святкових та вихідних днів,  а також норми щодо граничних норм надурочних робіт.

П’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється роботодавцем за рішенням військового командування. Час початку і закінчення щоденної роботи визначає роботодавець.

Педагогічні працівники можуть бути залучені до роботи понад встановлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для виконання невідкладних або непередбачуваних завдань. Втім, це відбувається лише за їхньою згодою.

Водночас і здобувачі освіти, і працівники освітніх закладів та установ мають право на такі державні гарантії:

  • організацію освітнього процесу в дистанційній або в будь-якій іншій, найбільш безпечній для учасників формі;
  • збереження місця роботи, середнього заробітку, виплату стипендій та інші виплати, передбачені законодавством;
  • місце проживання та забезпечення харчуванням (за потреби).

На час дії воєнного стану уряд рекомендував керівникам освітніх закладів надати перевагу  дистанційній роботі, якщо це можливо. Якщо ж працівник не може вести дистанційну роботу через відсутність потрібних комунікацій в умовах воєнних дій, це не можна розглядати як порушення трудової дисципліни.

За матеріалами профспілки працівників освіти та науки України

Теми:

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67224

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
250

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
423

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
426

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15757

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді