Спрощений облік робочих місць для осіб з інвалідністю вже діє

Пояснюємо, що змінилося

На допомогу кадровику

image18

Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат

Закон України від 18.10.2022р. №2682-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» вже набув чинності. 

Насамперед слід зазначити, що новий закон прибрав тезу про необхідність звітувати Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю з Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Тож віднині інформацію від роботодавців щодо зайнятості осіб з інвалідністю та виконання нормативу з працевлаштування Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю надає Пенсійний фонд України. Йдеться про такі дані:

  • створення підприємствами робочих місць для осіб з інвалідністю та зайнятість і працевлаштування таких осіб;
  • інформація, необхідна для обчислення кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

exclamation-mark-g53e877104_640.pngБільше про порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Якщо в інформації, яку надав ПФУ, міститимуться ознаки порушень законодавства, це є підставою для проведення перевірки. 

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю щороку (до 10 березня) в автоматизованому режимі визначає підприємства, які використовують найману працю та не забезпечили виконання у попередньому році нормативу робочих місць. Для цього використовують дані Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Порушникам надсилають розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій через електронні кабінети на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

 

Водночас зазначимо, розмір нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та порядок його обрахування не змінилися. Це 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Якщо на підприємстві працює від 8 до 25 осіб, то нормативн становить одне робоче місце. Розрахунки підприємства проводять самостійно, округлюючи кількість робочих місць до цілого значення.

 

За матеріалами Східного міжрегіонального управління

Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33431

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3675

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15007

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20675

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді