Міністерство проаналізує нормативно-правові акти СРСР та визначить положення, які доцільно врахувати
У травні 2022 року Уряд отримав завдання розробити протягом одного року та внести на розгляд ВРУ проєкт Трудового кодексу (п.п. 4 п. 3 розд. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» від 21.04.2022 № 2215-IX). Відтак, КМУ розпорядженням від 16.12.2022 № 1148-р затвердив план заходів з опрацювання нормативно-правових актів Союзу РСР та Української РСР (Української СРР) з метою визначення положень, які доцільно інкорпорувати до законодавства України. Серед іншого, документ передбачає, що Мінекономіки до 1 квітня 2023 року проаналізує нормативно-правові, визначить положення, які доцільно врахувати та розробить проєкт Трудового кодексу.
На підставі проведеного аналізу до кінця 2023 року міністерство має розробити проекти актів для включення нормативно-правових актів Союзу РСР та Української РСР (Української СРР) до законодавства України у сфері економічного розвитку і торгівлі, промислової політики, у сфері праці, зайнятості населення, трудових відносин, соціального діалогу, технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Актуальні вимоги законодавства
Нагадаємо, що 23 вересня 2022 року Мінекономіки оприлюднило проєкт Закону України «Про працю» (далі — Законопроєкт про працю), який скасовує дію КЗпП та ще восьми нормативно-правових актів, в т. ч. Законів України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР та «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. Тоді Мінекономіки аргументувало появу Законопроєкту про працю тим, що трудові відносини в Україні регулюються законодавством про працю.
Олена Петровська
За матеріалами Урядового порталу
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.