Як роботодавцю організувати роботу з лікарняними виплатами у 2023 році
Пенсійний фонд України пояснив, як працювати з медичними висновками про тимчасову непрацездатність та електронними лікарняними. Крім того, ПФУ наголосив на різниці між цими двома документами.
МВТН (медичний висновок про тимчасову непрацездатність):
- містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності,
- засвідчує тимчасову непрацездатність,
- є підставою для створення е-лікарняного.
Е-лікарняний (електронний листок непрацездатності):
- засвідчує факт тимчасової непрацездатності;
- є підставою для звільнення від роботи та призначення страхових виплат відповідно до законодавства про соціальне страхування.
Ці документи зберігаються в різних реєстрах. Так, МВТН формується лікарем в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. А от дані е-лікарняного надходять до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Під час прийому пацієнта лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує МВТН, зазначаючи номер запису в Реєстрі, термін дії висновку, посилання на попередній медвисновок та відмітку про початок нового випадку тимчасової непрацездатності.
Після того, як лікар накладе на медвисновок свій електронний підпис, інформація буде автоматично передана з електронної системи охорони здоров’я до Електронного реєстру листків непрацездатності. На основі цих даних і формується е-лікарняний. Відстежувати його статус можна в електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) та особистому кабінеті працівника.
За матеріалами Пенсійного фонду України