Ці два види документів пов’язані одне з одним, проте виконють різні функції
Як роботодавцю організувати роботу з лікарняними виплатами у 2023 році
Пенсійний фонд України пояснив, як працювати з медичними висновками про тимчасову непрацездатність та електронними лікарняними. Крім того, ПФУ наголосив на різниці між цими двома документами.
МВТН (медичний висновок про тимчасову непрацездатність):
- містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності,
- засвідчує тимчасову непрацездатність,
- є підставою для створення е-лікарняного.
Е-лікарняний (електронний листок непрацездатності):
- засвідчує факт тимчасової непрацездатності;
- є підставою для звільнення від роботи та призначення страхових виплат відповідно до законодавства про соціальне страхування.
Ці документи зберігаються в різних реєстрах. Так, МВТН формується лікарем в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. А от дані е-лікарняного надходять до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Під час прийому пацієнта лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує МВТН, зазначаючи номер запису в Реєстрі, термін дії висновку, посилання на попередній медвисновок та відмітку про початок нового випадку тимчасової непрацездатності.
Після того, як лікар накладе на медвисновок свій електронний підпис, інформація буде автоматично передана з електронної системи охорони здоров’я до Електронного реєстру листків непрацездатності. На основі цих даних і формується е-лікарняний. Відстежувати його статус можна в електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) та особистому кабінеті працівника.
За матеріалами Пенсійного фонду України
Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті