Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум: на що орієнтуватися?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Перегляд протягом року встановленого рівня виплат не планується

image67

Який мінімальний оклад може бути в штатному розписі з 01.10.2022

Закон України №2710-ІХ «Про державний бюджет України на 2023 рік» від 3 листопада 2022 року встановив такі показники мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 1 січня 2023 року:

  • мінімальна заробітна плата — 6 700 грн на місяць  (40,46 грн на годину);
  • прожитковий мінімум для працездатних осіб — 2 684 грн.

Ці показники встановлені на весь 2023 рік та не будуть переглядатися.

Мінімальна заробітна плата — державна соціальна гарантія, обов’язкова на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Тож розмір заробітної плати працівника за повністю виконану норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (згідно з  ст. 31 Закону України «Про оплату праці»).

check.png Наказ про внесення змін до штатного розпису у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати: зразок

Якщо ж працівник не в повному обсязі виконав норму праці, то мінімальну заробітну плату виплачують пропорційно до обсягу роботи. Так само слід чинити і при укладенні трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу.

Водночас мінімальний посадовий оклад не може бути меншим за прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Зауважимо, рівень оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, а також мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я визначаються Кабінетом Міністрів України.

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Харківській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
29982

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
266870

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
11058

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
49210

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
120674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді