Отримати допомогу з безробіття можна навіть за втрати документів
Внутрішньо переміщена особа і біженець: чи тотожні поняття
Працівник може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві у зв’язку з веденням бойових дій у районах, де розташоване підприємство (за винятком примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).
Таке положення закріплює ст. 4 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Крім того, внутрішньо переміщені особи мають право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем тимчасового проживання відповідну заяву (ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»). В такому разі вже на наступний день трудовий договір буде припинено.
Якщо роботодавець перебуває на непідконтрольній території або відсутня будь-яка інформація про його місце перебування, то заява про розірвання договору зберігатиметься до деокупації чи розблокування територій і вже після цього роботодавцеві мають направити повідомлення впродовж 7 календарних днів.
Якщо у переселенця немає документів, то до їх відновлення допомога з безробіття призначається у мінімальному розмірі.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.