Подання заяви-розрахунку через вебпортал ПФУ

З 1 січня роботодавці мають подавати інформацію для оплати лікарняних до Пенсійного фонду України. Розповідаємо, як це зробити

image41

Як роботодавцю організувати роботу з лікарняними виплатами у 2023 році

З 1 січня 2023 року здійснювати страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та нещасними випадками на виробництві став Пенсійний фонд України. Тож у відомстві надали роз'яснення для роботодавців щодо того, як оформлювати такі виплати.

Так, щоб отримати фінансування по лікарняних, необхідно, як і раніше, подати заяву-розрахунок, де буде наведена інформація про нараховані застрахованим особам кошти. При цьому форма заяви-розрахунку залишилась такою ж, як і в 2022 році. Водночас надавати дані тепер потрібно до Пенсійного фонду України. Це можна зробити через особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг, використовуючи КЕП (кваліфікований електронний підпис).

Покроковий алгоритм виглядає таким чином:

  1. Зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ, ідентифікувати себе як юридичну особу, підтвердіти вхід за допомогою КЕП та паролю до нього.
  2. В особистому кабінеті страхувальника зайти до розділу «Заяви-розрахунки» та обрати кнопку «Створити нову». Слід заповнити форму, яка з’явиться на екрані. При цьому система самостійно обере листки непрацездатності зі статусом «Готові до сплати» в обраному часовому проміжку.
  3. Після підвантаження системою готових до сплати листків непрацездатності на екрані з’являться два додаткових поля: «Додаток про тимчасову непрацездатність» та «Додаток про тимчасову непрацездатність внаслідок нещасного випадку або профзахворювання» з даними лікарняних, виплати за якими відшкодовує ПФУ. 
    Зауважте, максимальна кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку становить 200 одиниць.
  4. Щоб внести інформацію щодо конкретної людини, слід натиснути на піктограму з зображенням олівця у полі з прізвищем. Після збереження заяви-розрахунку до неї все одно ще можна буде вносити зміни. 
  5. Якщо заява-розрахунок повністю оформлена, для подальшої роботи слід обрати опцію «Сформувати заяву-розрахунок». Сформований документ можна завантажити та роздрукувати. Його слід ретельно перевірити, підписати та відправити до ПФУ.

Перевірити статус лікарняного також можна на порталі.

Якщо ж роботодавець не має доступу до електронного кабінету на веб-порталі ПФУ, то він може скласти заяву-розрахунок в паперовому вигляді та подати її до будь-якого сервісного управління Пенсійного фонду України в областях та в Києві. Жодних окремих договорів з ПФУ роботодавцям укладати не потрібно.

За матеріалами Пенсійного Фонду України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
12199

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7298

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
483099

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
48464

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
80156

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді