З початку року ФСС виплатив 1,6 млрд грн на виплату допомог по вагітності та пологах

Додаткова відпустка на дітей
За підсумками січня-квітня 2021 року кількість осіб, які звернулись до ФСС для отримання допомоги по вагітності та пологах, зменшилась на 7,5 %, або – 3810 працівниць порівняно з тим же періодом минулого року.
Тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах
На Херсонщині спостерігається зворотна тенденція збільшення кількості працюючих вагітних жінок. В області за виплатами по вагітності та пологах звернулись у січні-квітні 796 застрахованих осіб – на 2,4 % або на 19 осіб більше відносно того ж періоду 2020 року.
Загалом упродовж перших чотирьох місяців цього року Фонд прийняв на фінансування заяви-розрахунки на виплату допомог по вагітності та пологах для 46 976 жінок на суму майже 1,6 мільярда гривень.
За цей період застраховані особи провели в декретних відпустках майже 5 мільйонів днів, кожен з яких підлягає оплаті за кошти ФСС в розмірі 100% середнього доходу.
Достроковий вихід з відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами: чи повертати до Фонду соціального страхування частину отриманої допомоги по вагітності та пологах
У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів:
- 70 днів до передбачуваного дня пологів,
- 56 днів після пологів.
Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів ФСС. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді.
Жінкам, що відносяться до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.
За матеріалами ФСС
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.