Робота МСЕК під час воєнного стану: МОЗ закликає звертатися на гарячу лінію

В уряді нагадали, за яким принципом наразі працюють МСЕК та як знайти адресу комісій

Робота МСЕК під час воєнного стану: МОЗ закликає звертатися на гарячу лініюУ Міністерстві охорони здоров’я України нагадали про принцип екстериторіальності у роботі медико-соціальних експертних комісій в період воєнного стану. Особам з інвалідністю чи їх батькам варто пам'ятати, що наразі в Україні діє спрощена процедура проведення медико-соціальної експертизи.

Робота МСЕК під час воєнного стану: МОЗ закликає звертатися на гарячу лініюЯк скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат

Так, якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про присвоєння групи інвалідності заочно — на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. 

Також спрощено умови для повторного огляду. Якщо особа з інвалідністю не має змоги пройти обстеження та оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж пів року після його припинення. При цьому всі виплати та пільги зберігаються на цей же період.

Медико-соціальні експертні комісії з територій, де ведуться активні бойові дії, призупинили свою діяльність. В таких випадках МСЕК переїжджає на більш безпечні території. Уточнювати актуальні адреси та контактні номери всіх комісій (зокрема, й виїхализ з зони бойових дій) МОЗ радить на гарячій лінії міністерства: 0 800 60 20 19.

За матеріалами Кабінету Міністрів України

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3567

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
14611

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
18968

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе консультація нашого експерта
31822

Звіт 10-ПОІ: коли і як правильно подавати

Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті
24272

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді