Як надати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2023 року: покроково
Кабінет міністрів за підсумками 2022 року заявив про зростання величини декретних виплат. У середньоденному вимірі приріст виявився найбільшим — понад 15%. Якщо у 2021 році вагітні українки отримували від Фонду соціального страхування в середньому 335,8 грн на день, то минулоріч ця сума становила 387,74 грн.
Що ж до загального обсягу виплат на весь час декретної відпустки, то середній розмір допомоги виріс на 5 тисяч гривень у порівнянні з 2021 роком та за підсумками минулого року становив 45,5 тис. грн. У Кабміні зауважили, що наприкінці року показники були максимальними — 48,6 тис. грн.
Допоможемо розібратися: декретна відпустка, або будьте обережні з термінологією
Загалом же у 2022 році Фонд соціального страхування України виплатив приблизно п'ять мільярдів гривень декретних допомог. Серед отримувачок виплат були також ті працівниці, які виїхали за кордон або з якими призупинили трудовий договір на час воєнного стану.
- Як оформити е-лікарняний з вагітності та пологів, якщо працівниця перебуває в декретній відпустці
- Як надавати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами в період відпустки без збереження зарплати
- Чи отримає працівниця допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами під час призупинення трудових відносин
- Чи зберігати за увільненою працівницею-військовослужбовцем робоче місце, якщо вона перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами
Нагадаємо, відпустка по вагітності та пологах здебільшого триває 126 днів, кожен з яких оплачується у розрахунку 100% середнього доходу працівниці.
За матеріалами Урядового порталу