Робота під час повітряної тривоги

Розповідаємо, чи зобов'язаний працівник продовжувати роботу, якщо лунає сирена

Робота під час повітряної тривоги

Так, прямої відповідальності за роботу підприємства під час повітряної тривоги чинне законодавство України наразі не передбачає.

Робота під час повітряної тривоги Як оплатити час перебування в укритті під час повітряної тривоги

Проте водночас Кодекс законів про працю України забороняє роботодавцеві вимагати, щоб працівник виконував роботу, яка становить явну небезпеку для життя, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці (ст. 153 КЗпП).

Також КЗпП гарантує право громадян на отримання інформації про надзвичайні ситуації або небезпечні події, що виникли або можуть виникнути (відповідно до ст. 21).

Державна служба України з питань праці зауважила, що керівник суб’єкта господарювання повинен забезпечувати цивільний захист як своїх працівників, так і клієнтів (відвідувачів) — зокрема, під час оповіщення про повітряну тривогу.

Якщо працівник почув сигнал повітряної тривоги під час роботи, він має слідувати інструкції або плану реагування, передбаченому на підприємстві на такий випадок.

Зауважимо, Кодекс цивільного захисту (ст. 19) покладає відповідальність за забезпечення оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій на місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту.

За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
809

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529482

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді