Чи потрібно бронювати педагогічних працівників?

Пояснюємо, за яких умов педпрацівники не підлягають мобілізації

Чи потрібно бронювати педагогічних працівників?Бронювати педпрацівників, які працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки, не потрібно.

Бронювання — тимчасова відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаних працівників органів держвлади, інших держорганів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в порядку, встановленому КМУ.

Підстава —  частина 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі — Закон про мобілізацію).

Бронювання працівників під час війни Бронювання працівників під час війни

Наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі частини 2 статті 23 Закону про мобілізацію. Умова  — вони працюють у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки. Отже, такі працівники вже мають відстрочку від призову і бронювати їх не потрібно.

Олена Петровська

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників на підприємстві під час воєнного стану

Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
292310

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді