Профспілки стали на захист 8 березня та 1 травня

ФПСУ відреагувала на резонансний законопроєкт

Профспілки стали на захист 8 березня та 1 травняФедерація профспілок України долучилася до публічної дискусії щодо оновлення календаря державних свят, яке було запропоноване законопроєктом № 9009. Йдеться, зокрема, про скасування 8 березня, а також 1 та 9 травня.

Святкові і неробочі дні в Україні

У ФПСУ зауважили, що підтримують відзначення днів народження Тараса Шевченка та Лесі Українки, а також святкування дня матері. Водночас профспілки категорично виступили проти сприйняття 8 березня та 1 травня як рудиментів комунізму. 

Профспілки стали на захист 8 березня та 1 травня Більше про вихідні дні в березні

Так, Міжнародний жіночий день (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир) вперше почали відзначати у США у 1909 році, а ООН визнало цю дату на міжнародному рівні у 1977 році. При цьому головна функція 8 березня — фокусування уваги на проблемах гендерної рівності, сексизму, репродуктивних проблем та насильства щодо жінок.

Що ж до 1 травня, то на території України його почали відзначати ще в 1890 році у Львові, і це свято також має яскраво визначений соціальний та правозахисний характер. Таким чином, повязувати цю дату лише з радянською спадщиною недоречно, тим паче що у 2017 році 1 травня перейменували на День праці (замість Дня міжнародної солідарності трудящих), щоб деконструювати радянські наративи. 

У Федерації профспілок також наголосили, що і 8 березня, і 1 травня є державними в усіх країнах Європейського Союзу, а, отже, мають важливе значення для передових демократій.

Зрештою, ФПСУ закликала до системного, а не точового підходу під час упорядкування державних свят.

За матеріалами Федерації професійних спілок України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5339

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
797

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529346

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123476

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді