Федерація профспілок України долучилася до публічної дискусії щодо оновлення календаря державних свят, яке було запропоноване законопроєктом № 9009. Йдеться, зокрема, про скасування 8 березня, а також 1 та 9 травня.
Святкові і неробочі дні в Україні
У ФПСУ зауважили, що підтримують відзначення днів народження Тараса Шевченка та Лесі Українки, а також святкування дня матері. Водночас профспілки категорично виступили проти сприйняття 8 березня та 1 травня як рудиментів комунізму.
Більше про вихідні дні в березні
Так, Міжнародний жіночий день (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир) вперше почали відзначати у США у 1909 році, а ООН визнало цю дату на міжнародному рівні у 1977 році. При цьому головна функція 8 березня — фокусування уваги на проблемах гендерної рівності, сексизму, репродуктивних проблем та насильства щодо жінок.
Що ж до 1 травня, то на території України його почали відзначати ще в 1890 році у Львові, і це свято також має яскраво визначений соціальний та правозахисний характер. Таким чином, повязувати цю дату лише з радянською спадщиною недоречно, тим паче що у 2017 році 1 травня перейменували на День праці (замість Дня міжнародної солідарності трудящих), щоб деконструювати радянські наративи.
Відповідаємо на запитання:
У Федерації профспілок також наголосили, що і 8 березня, і 1 травня є державними в усіх країнах Європейського Союзу, а, отже, мають важливе значення для передових демократій.
Зрештою, ФПСУ закликала до системного, а не точового підходу під час упорядкування державних свят.
За матеріалами Федерації професійних спілок України
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.