Не встиг попрацювати, а вже мобілізували — екперт розповість, що робити
Експерт із кадрових питань Ірина Житкова пояснила, як чинити, якщо працівник був мобілізований ще до того, як почати роботу.
Як вчинити, якщо новий працівник не приступив до роботи і його мобілізували
З 19.07.2022 стаття 119 КЗпП не передбачає мобілізованим працівникам гарантій щодо збереження середнього заробітку. Також період військової служби не входить до стажу для щорічної відпустки. Страховий стаж працівнику зарахують як військовослужбовцю. Усе це роботодавець має пояснити працівнику.
Якщо підприємство видало та зареєструвало наказ про прийняття працівника на роботу, повідомило податкову службу про його прийняття, і на дату, зазначену в повістці, працівник уклав трудовий договір, роботодавець має забезпечити працівнику гарантії щодо збереження посади, передбачені статтею 119 КЗпП.
Якщо ж працівник не став до роботи з першого дня у зв’язку з тим, що передумав працювати, він може написати заяву з проханням скасувати наказ про прийняття на роботу. Також можна зафіксувати усну відмову (як саме — розповідаємо у консультації). Лише після цього можна скасувати наказ про прийняття на роботу та подати скасовуюче повідомлення до податкової служби. Не скасовуйте наказ про прийняття без волевиявлення працівника. Інакше є ризик, що працівник подасть до суду позов, що роботодавець незаконно скасував наказ про прийняття на роботу й не забезпечив збереження робочого місця, посади.