Державна служба україни з питань праці нагадала роботодавцям, що вони не мають права примушувати працівників отримувати заробітну плату у певному банку.
Що відповідати працівникам про відпустку без збереження зарплати. Комікс для кадровика
Так, ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» передбачає, що, виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця ( за особистою письмовою згодою працівника).
Крім того, законодавство забороняє будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про оплату праці»).
Таким чином, жодні обов'язки працівника відкривати рахунок для виплати заробітної плати у банку, обраному роботодавцем, не передбачені законом. Тож, якщо громадянин звернеться до суду, договір з банком можуть визнати недійсним (якщо угоду уклали вимушено, під примусом роботодавця).
В Держпраці також нагадали й про інші законодавчі положення, які гарантують вільний вибір способу оплати праці. Так, у ст. 22 Закону України «Про оплату праці» йдеться, що суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку ухвалювати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.
А Конституція України (ст. 19) передбачає, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, а також, що ніхто не може посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей (ст. 68).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці