Хто та як обирає банк для зарплати?

Пояснюємо, які гарантії щодо виплати зарплати дає законодавство

money33.jpgДержавна служба україни з питань праці нагадала роботодавцям, що вони не мають права примушувати працівників отримувати заробітну плату у певному банку.

Що відповідати працівникам про відпустку без збереження зарплати. Комікс для кадровика

Так, ч. 5 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» передбачає, що, виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця ( за особистою письмовою згодою працівника).

Крім того, законодавство забороняє будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про оплату праці»).

Таким чином, жодні обов'язки працівника відкривати рахунок для виплати заробітної плати у банку, обраному роботодавцем, не передбачені законом. Тож, якщо громадянин звернеться до суду, договір з банком можуть визнати недійсним (якщо угоду уклали вимушено, під примусом роботодавця).

В Держпраці також нагадали й про інші законодавчі положення, які гарантують вільний вибір способу оплати праці. Так, у ст. 22 Закону України  «Про оплату праці» йдеться, що суб’єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку ухвалювати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.

А Конституція України (ст. 19) передбачає, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством,  а також, що ніхто не може посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей (ст. 68).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6962

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48001

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107098

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251414

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді