Експерт із кадрових питань Ірина Житкова пояснила, як відбувається бронювання працівників, якщо вони підпорядковані керівнику, проте не є заступниками.
Підприємство, критично важливе для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, може забронювати військовозобов’язаних керівника підприємства та його заступників незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності (п. 8 Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 № 76; далі — Порядок № 76).
Список військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (Додаток 1 до Порядку № 76), передбачає вказувати найменування посади працівника.
Підхід виконавчої влади до цього питання є формальним (детальніше — у консультації).
Таким чином, військовозобов’язаних, які обіймають, наприклад, посади директора департаменту, директора комерційного, головного інженера чи головного юрисконсульта можна подати на бронювання як звичайних працівників, а не як заступників керівника. Навіть за умови, що вони підпорядковані безпосередньо керівнику підприємства.