Наказ про спрощений обмін кадровими документами під час воєнного стану
Держпраці підтвердила право роботодавців самостійно визначти порядок організації діловодства з питань трудових відносин, оформлення й ведення трудових книжок, архівного зберігання відповідних документів у районах активних бойових дій. Така можливість передбачена ст. 7 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Як ознайомити працівників з кадровими документами під особистий підпис
Зокрема, роботодавець і працівник можуть обрати та домовитися використовувати під час воєнного стану альтернативні механізми роботи з документами. Йдеться і про створення, і про пересилання чи зберігання наказів розпоряджень, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин. Наприклад, можна обрати електронну комунікацію (через електронну пошту або телефонні месенджери).
Водночас у Держпраці все одно порадили закріпити обраний механізм обміну документами в локальних нормативних актах. Це можуть бути колективний договір, правила внутрішнього трудового розпорядку, положення, інструкції тощо.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Війна «розпорошила» працівників по різних куточках Батьківщини та світу. Як за таких умов дотримати вимог законодавства та ознайомлювати працівників з документами під підпис?
Електронні документи поступово витісняють паперові та все частіше використовуються у діяльності працівників кадрової служби. Однак, на сьогодні виникає низка питань щодо їх оформлення: як зробити електронний підпис, як накласти електронний підпис на документ, яку юридичну силу має документ, підписаний електронним цифровим підписом. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства.
Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.