
Основна щорічна відпустка
Грубим визнається порушення таких основних прав людини, які передбачені Конституцією або самостійними законодавчими актами:
- право на оплату праці,
- право на відпустку,
- право на оплату праці не нижче мінімуму, встановленого законом, право на відпочинок.
Правила надання щорічних відпусток
Відпустка – це час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати.
Відповідно до статті 45 Конституції кожен, хто працює, має право на відпочинок.
Це право забезпечується наданням оплачуваної щорічної відпустки (ч. 1 ст. 2 Закону «Про відпустки»).
Право на відпустки у працівника зберігається й у разі його звільнення (ст. 3 Закону «Про відпустки»).
Працівники, які мають право на щорічну відпустку повної тривалості у перші 6 місяців роботи на підприємстві
Відповідно до ст. 74 КЗпП та ст. 2 Закону «Про відпустки», кожний громадянин України, який працює на підприємстві, в установі, організації будь-якої форми власності, виду діяльності та галузевої належності має право на щорічну відпустку.
Це право забезпечується:
- гарантованим наданням відпустки певної тривалості, встановленої Законом «Про відпустки»;
- збереженням на період відпустки робочого місця (посади) і заробітної плати;
- забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених ст. 24 Закону «Про відпустки».
У ч. 5 ст. 11 Закону «Про відпустки» зазначено вимоги щодо ненадання працівникам щорічних відпусток, зокрема, забороняється: ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
Грубе порушення законодавства про працю – це випадки обмеження трудових прав громадян або зневажливого до них ставлення.
Правопорушником є особа, на яку покладений обов’язок дотримання трудового законодавства, а саме: керівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.
Тобто, грубим буде порушення таких основних прав людини, як право на відпустку, право на відпочинок та інші трудові права, які гарантовані Конституцією, КЗпП, рядом законів та підзаконних актів.
За матеріалами ГУ Держпраці в Дніпропетровській області
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.