Розмір мінімальної заробітної плати
Група народних депутатів зареєструвала у ВР проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати» від 07.02.2022 № 8431 (далі — Законопроєкт № 8431).
Автори Законопроєкту № 8431 зазначають, що зараз розмір мінімалки нижчий фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому пропонують підвищити розмір мінімальної зарплати у три етапи:
- з 1 квітня — до 7370 грн.;
- з 1 липня —до 8107 грн.;
- з 1 жовтня — до 8918 грн.
Якщо депутати ухвалять Законопроєкт № 8431,додаткові видатки з бюджету у 2023 році можуть скласти 14 084,4 млн. грн.
Скачайте наказ про внесення змін до штатного розпису у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати
Іншим проєктом Закону України «Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо підвищення розмірів прожиткових мінімумів для соціальних і демографічних груп населення» від 07.02.2022 № 8432 депутати пропонують установити прожитковий мінімум працездатних осіб з 1 квітня — 2952 грн., з 1 липня — 3248 грн., з 1 жовтня — 3572 грн.
Олена Петровська
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті