Сільське господарство: як найняти робітників на сезон?

Укласти строковий трудовий договір можна лише за низки умов

image39

Трудові відносини із сезонними працівниками

Наймаючи працівників на сезонні роботи у галузі сільського господарства, слід керуватися таким визначенням:

Сезонні працівники — ті, що виконують сезонні роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців.

Відповідно, трудові договори із сезонними працівниками є строковими. Згідно зі ст. 23 Кодексу законів про працю України, їх можна укласти або на час виконання певної роботи, або на визначений термін, встановлений за згодою сторін. При цьому слід пам'ятати, що приймати працівників на роботу за строковим трудовим договором можна лише в тому разі, якщо трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк. При цьому враховують:

  • характер роботи або умови її виконання;
  • інтереси працівника;
  • інші обставини, передбачені законодавчими актами.

 

 

 

Також роботодавець зобов'язаний попередити працівника про сезонний характер роботи — це має бути зазначено в заяві працівника та в наказі про прийняття на роботу. Якщо ці умови буде порушено, трудовий договір вважатиметься укладеним на невизначений строк.

Пам'ятайте! Строк трудового договору не може перевищувати:

  • 6 місяців (тривалість сезону) — для сезонних робіт;
  • 4 місяці — для заміщення тимчасово відсутнього працівника;
  • 2 місяці —  для виконання тимчасових робіт.

За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
809

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529482

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді