Гарантію збереження місця роботи або іншої рівноцінної роботи за працівником, обраним на виборну посаду, встановлює стаття 118 КЗпП
19 квітня 2023 року у ВР зареєстрували проєкт Закону України «Про виключення статті 118 Кодексу законів про працю України» № 9200-1 (далі — Законопроєкт № 9200-1).
Як звільнити працівника, обраного на виборну посаду
Автор Законопроєкту № 9200-1, Галина Третьякова, пропонує видалити з КЗпП застарілу норму статті 118, яка передбачає гарантії для працівників, обраних на виборні посади. А саме, — після закінчення повноважень за виборною посадою, таким працівникам надають попередню роботу (посаду), а за її відсутності — іншу рівноцінну роботу (посаду) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.
Законопроєкт № 9200-1 — це альтернатива проєкту Закону України «Про внесення змін до статті 118 Кодексу законів про працю України» від 11.04.2023 № 9200 (далі — Законопроєкт № 9200).
Автори Законопроєкту № 9200 пропонуютьпривести статтю 118 КЗпП у відповідність до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.2015 № 317-VIII та вилучити з неї згадку про комсомольські організації.
Олена Петровська
за матеріалами ВР
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи