Роз'ясненння надала шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Житкова.
Чи можна під час воєнного стану надати 26 днів щорічної відпустки працівнику з інвалідністю
Особам з інвалідністю надають щорічну основну відпустку тривалістю:
- I і II груп — 30 календарних днів;
- III групи — 26 календарних днів.
Підстава — частина 7 статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.
Водночас у період дії воєнного стану роботодавець може обмежити тривалість відпустки та надати 24 календарні дні за поточний робочий рік (ч. 1 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX). Це право, а не обов’язок роботодавця.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи