Змінили модельний статут товариства з обмеженою відповідальністю

Статут належить до організаційних документів підприємства

image98

Як змінити кадрові документи після перейменування підприємства

КМУ постановою від 25.04.2023 № 387 вніс зміни до Модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю.

Уточнили, що загальні збори учасників можуть вирішувати будь-які питання діяльності Товариства, крім питань, віднесених до виключної компетенції інших органів Товариства.

Передбачили, що у разі смерті особи, яка діяла як одноосібний виконавчий орган або як голова колегіального виконавчого органу Товариства, або якщо така особа набула статусу зниклої безвісти за особливих обставин, до того часу, як в установленому порядку оберуть іншу особу, виконувачем обов’язків стає:

  • заступник одноосібного виконавчого органу або найстарший за віком член колегіального виконавчого органу;
  • якщо така посада відсутня або вакантна, — головний бухгалтер;
  • якщо посада головного бухгалтера відсутня або вакантна, — працівник з найвищою заробітною платою, яку нарахували за останній повний календарний місяць, що передує місяцю, в якому відповідна особа померла або набула статусу особи зниклої безвісти за особливих обставин. Якщо двом або більше працівникам Товариства за відповідний місяць нарахували однакову заробітну плату, виконувачем обов’язків стає той із них, хто старший за віком.

Визначили, що у випадку, коли особа, на яку покладають виконання обов’язків одноосібного виконавчого органу або голови колегіального виконавчого органу Товариства, відмовляється їх виконувати, виконувачем стає наступний у зазначеному переліку осіб працівник, який погодився виконувати відповідні обов’язки. Виконувач обов’язків зобов’язаний невідкладно повідомити учасникам Товариства про смерть особи, яка діяла як одноосібний виконавчий орган або голова колегіального виконавчого органу, або про те, що така особа набула статусу зниклої безвісти за особливих обставин.

Постанова набере чинності через 3 місяці з дня, як її опублікують.

Олена Петровська

за матеріалами Урядового порталу

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
40969

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19168

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96775

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26012

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді