Як працюватимемо в травні

Під час воєнного стану 1 травня, День праці, та 9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, — звичайні робочі дні

image19

Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом

Через воєнний стан змінилася норма робочого часу у травні:

  • при п’ятиденному робочому тижні з понеділка по п’ятницю з 8-годинним робочим днем тепер 23 робочих дні. Розрахункова норма робочого часу змінилася з 167 на 184 години;
  • при шестиденному 40-годинному робочому тижні з одним вихідним днем у неділю тепер 27 робочих днів. Розрахункова норма робочого часу змінилася з 166 на 181 годину.

Під час воєнного стану не застосовують норми статті 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ, далі — Закон № 2136). Тому 1 травня, День праці, який припадає на понеділок, та 9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який припадає на вівторок, будуть звичайними робочими днями.

У період дії воєнного стану не застосовують й норми статті 53 КЗпП, тож 8 травня, у понеділок, тривалість роботи на 1 годину не скорочують.

Залишити 1 та 9 травня 2023 року вихідними і не змінювати норму робочого часу у травні не можна, адже під час воєнного стану норми частини 6 статті 6 Закону № 2136 є імперативною і не дає права роботодавцю приймати рішення дотримувати її чи ні. Також КЗпП не передбачає можливості для роботодавця оголошувати додаткові вихідні на свій розсуд. Законно оформити відсутність працівників на роботі у ці дні допоможуть настанови експертів.

Актуалізовані таблиці з нормами тривалості робочого часу та робочі ситуації у розділі «Робота під час війни» системи Експертус Кадри допоможуть організувати роботу підприємства під час воєнного стану:

Олена Петровська

За матеріалами системи Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41159

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19206

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді