Як працюватимемо в травні

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Під час воєнного стану 1 травня, День праці, та 9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, — звичайні робочі дні

image12

Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом

Через воєнний стан змінилася норма робочого часу у травні:

  • при п’ятиденному робочому тижні з понеділка по п’ятницю з 8-годинним робочим днем тепер 23 робочих дні. Розрахункова норма робочого часу змінилася з 167 на 184 години;
  • при шестиденному 40-годинному робочому тижні з одним вихідним днем у неділю тепер 27 робочих днів. Розрахункова норма робочого часу змінилася з 166 на 181 годину.

Під час воєнного стану не застосовують норми статті 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ, далі — Закон № 2136). Тому 1 травня, День праці, який припадає на понеділок, та 9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який припадає на вівторок, будуть звичайними робочими днями.

У період дії воєнного стану не застосовують й норми статті 53 КЗпП, тож 8 травня, у понеділок, тривалість роботи на 1 годину не скорочують.

Залишити 1 та 9 травня 2023 року вихідними і не змінювати норму робочого часу у травні не можна, адже під час воєнного стану норми частини 6 статті 6 Закону № 2136 є імперативною і не дає права роботодавцю приймати рішення дотримувати її чи ні. Також КЗпП не передбачає можливості для роботодавця оголошувати додаткові вихідні на свій розсуд. Законно оформити відсутність працівників на роботі у ці дні допоможуть настанови експертів.

Актуалізовані таблиці з нормами тривалості робочого часу та робочі ситуації у розділі «Робота під час війни» системи Експертус Кадри допоможуть організувати роботу підприємства під час воєнного стану:

Олена Петровська

За матеріалами системи Експертус Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44496

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50061

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31303

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5344

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді