Чи зможуть батьки одночасно використовувати відпустку по догляду за дитиною, — законопроєкт

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
З 09.05.2021 за бажанням матері або батька дитини одному з них надають відпустку для догляду за дитиною до 3 років

image73

Відпустка для догляду за дитиною до 3 років

Комітет ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує депутатам взяти за основу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері соціальних відпусток» (законопроєкт від 15.02.2023 № 9018, далі — Законопроєкт № 9018).

Автори Законопроєкту № 9018 пропонують надати можливість батькам дитини одночасно використовувати відпустку для догляду за дитиною до 3-х років. При цьому батьки зможуть одночасно перебувати у відпустці не більше 4-х місяців.

Підприємство за рахунок власних коштів зможе надавати батькам дитини частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною більшої тривалості. Батькам дитини необхідно повідомити роботодавця про початок та дострокове припинення такої відпустки не пізніше як за 14 к. дн. до її початку чи дострокового припинення.

Законопроєкт № 9018 також:

  • надає визначення поняттям «одинока матір», «одинокий батько».
  • встановлює, що у випадку, коли дитина потребує домашнього догляду, матері, батьку дитини в обов’язковому порядку надають відпустку без збереження зарплати тривалістю, зазначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною 8-ми років.

Ще одна новація Законопроєкту № 9018 передбачає, що право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи отримають:

  1. мати та батько:
    • які мають двох або більше дітей віком до 15 років;
    • дитину з інвалідністю;
    • які усиновили дитину;
    • особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  2. одинокі мати та батько дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  3. особи, які взяли під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Відповідні зміни планують внести у КЗпП та Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96.

Олена Петровська

за матеріалами ВР

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44498

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50063

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31305

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді