Роботодавцям компенсують витрати на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Мінекономіки розробило проект Порядку

Роботодавцям компенсують витрати на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністюСПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю». Розробник постанови — Мінекономіки. 

Цим документом, серед іншого, міністерство пропонує затвердитиПорядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю, (далі — Порядок). Порядок визначитьумови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір.

Працівник з інвалідністю: прийняття, робота, звільнення

Дію Порядку поширять на роботодавців, які працевлаштували застраховану особу з інвалідністю. Бюджетні установи, фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування, громадські об’єднання осіб з інвалідністю, їх спілки, а також підприємства та організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю компенсацію не отримуватимуть.

Компенсацію виплачуватимуть:

  • у розмірі фактичних витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з інвалідністю;
  • щомісяця протягом 6-ти місяців з дня працевлаштування особи з інвалідністю незалежно від групи інвалідності;
  • граничний розмір компенсації не перевищуватиме 15 000 гривень, або обчисленої з неї відповідної суми у разі, коли особа працювала неповний місяць.

Щоб отримати компенсацію, роботодавець подаватиме до центру зайнятості за місцем його господарської діяльності заяву за затвердженою формою:

  • в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, офіційного веб-сайту Державного центру зайнятості, або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій з використанням КЕП;
  • у паперовій формі — особисто до центру зайнятості.

Розмір компенсації визначатимуть на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму заробітної плати, нарахованої роботодавцем працівнику та про суму єдиного внеску, сплаченого роботодавцем за працівника.

Нагадаємо, що починаючи зі звіту за 2022 рік не потрібно складати й подавати до Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю форму № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», затверджену наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591. Проте. сам норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, або у кількості одного робочого місця, якщо працює від 8 до 25 осіб, — роботодавці мають виконувати й надалі. 

Олена Петровська

за матеріалами СПО об’єднань профспілок України 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44510

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50070

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31311

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5355

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді