Роботодавцям компенсують витрати на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю

Мінекономіки розробило проект Порядку

Роботодавцям компенсують витрати на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністюСПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проект постанови КМУ «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю». Розробник постанови — Мінекономіки. 

Цим документом, серед іншого, міністерство пропонує затвердитиПорядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю, (далі — Порядок). Порядок визначитьумови, механізм виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з інвалідністю, а також її строки та розмір.

Працівник з інвалідністю: прийняття, робота, звільнення

Дію Порядку поширять на роботодавців, які працевлаштували застраховану особу з інвалідністю. Бюджетні установи, фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування, громадські об’єднання осіб з інвалідністю, їх спілки, а також підприємства та організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю компенсацію не отримуватимуть.

Компенсацію виплачуватимуть:

  • у розмірі фактичних витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з інвалідністю;
  • щомісяця протягом 6-ти місяців з дня працевлаштування особи з інвалідністю незалежно від групи інвалідності;
  • граничний розмір компенсації не перевищуватиме 15 000 гривень, або обчисленої з неї відповідної суми у разі, коли особа працювала неповний місяць.

Щоб отримати компенсацію, роботодавець подаватиме до центру зайнятості за місцем його господарської діяльності заяву за затвердженою формою:

  • в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, офіційного веб-сайту Державного центру зайнятості, або за допомогою технічних засобів електронних комунікацій з використанням КЕП;
  • у паперовій формі — особисто до центру зайнятості.

Розмір компенсації визначатимуть на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму заробітної плати, нарахованої роботодавцем працівнику та про суму єдиного внеску, сплаченого роботодавцем за працівника.

Нагадаємо, що починаючи зі звіту за 2022 рік не потрібно складати й подавати до Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю форму № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», затверджену наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591. Проте. сам норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, або у кількості одного робочого місця, якщо працює від 8 до 25 осіб, — роботодавці мають виконувати й надалі. 

Олена Петровська

за матеріалами СПО об’єднань профспілок України 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41159

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19206

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді