У Державній податковій службі наголосили, що візит органів контролю може бути пов'язаний як з документальною, так і з фактичною перевіркою.
Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт? Шпаргалка кадровику
Предмет документальної перевірки — дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору або оформлення трудових відносин з працівниками.
Підставами для такої перевірки є (відповідно до пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України):
- податкові декларації (розрахунки);
- фінансова, статистична та інша звітність;
- регістри податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом;
- первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства;
- документи, отримані в установленому законодавством порядку органом контролю;
- податкова інформація (зокрема, й за результатами перевірок інших платників податків).
Що ж до фактичної перевірки, то її здійснюють за місцем фактичного провадження діяльності, розташування господарських об’єктів чи об’єктів права власності платника податків (пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ). Таку перевірку проводять органи контролю (зокрема, і щодо дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин).
При цьому можуть знадобитися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу ідентифікувати працівника (посадове посвідчення, посвідчення водія, санкнижка тощо). Це потрібно для того, щоб з’ясувати факт належного оформлення трудових відносин з працівником (п. 80.6 ст. 80 ПКУ).
Зауважимо, відповідно до п. 85.2 ст. 85 ПКУ, платник податків зобов’язаний надати посадовим особам органів контролю всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки.
За матеріалами Головного управління ДПС у Запорізькій області
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.