У Державній податковій службі наголосили, що візит органів контролю може бути пов'язаний як з документальною, так і з фактичною перевіркою.
Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт? Шпаргалка кадровику
Предмет документальної перевірки — дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору або оформлення трудових відносин з працівниками.
Підставами для такої перевірки є (відповідно до пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України):
- податкові декларації (розрахунки);
- фінансова, статистична та інша звітність;
- регістри податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом;
- первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства;
- документи, отримані в установленому законодавством порядку органом контролю;
- податкова інформація (зокрема, й за результатами перевірок інших платників податків).
Що ж до фактичної перевірки, то її здійснюють за місцем фактичного провадження діяльності, розташування господарських об’єктів чи об’єктів права власності платника податків (пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ). Таку перевірку проводять органи контролю (зокрема, і щодо дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин).
При цьому можуть знадобитися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу ідентифікувати працівника (посадове посвідчення, посвідчення водія, санкнижка тощо). Це потрібно для того, щоб з’ясувати факт належного оформлення трудових відносин з працівником (п. 80.6 ст. 80 ПКУ).
Зауважимо, відповідно до п. 85.2 ст. 85 ПКУ, платник податків зобов’язаний надати посадовим особам органів контролю всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки.
За матеріалами Головного управління ДПС у Запорізькій області