Пояснення надала провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Олена Петровська
За п’ятиденним та шестиденним робочим тижнем змінилася розрахункова норма робочого часу.
Чи змінилася норма робочого часу в червні через воєнний стан
За п’ятиденним робочим тижнем із понеділка по п’ятницю з 8-годинним робочим днем тепер 22 робочих дні; розрахункова норма робочого часу змінилася зі 159 на 176 годин.
За шестиденним 40-годинним робочим тижнем з одним вихідним днем у неділю тепер 26 робочих днів; розрахункова норма робочого часу змінилася зі 158 на 174 години.
Експерт нагадала, що під час воєнного стану не застосовують низку законодавчих норм (детальніше про винятки розповідаємо у консультації). Отже, Трійця 04 червня — це неробочий день, тільки вихідний, а 05 червня — робочий, понеділок. День Конституції України 28 червня, який припадає на середу, — також звичайний робочий день. Тривалість робочого часу 03 червня за шестиденним та 27 червня як за п’ятиденним, так і за шестиденним робочим тижнем не скорочуємо.
Повідомте працівників про зміни в роботі наказом, щоб уникнути збоїв у виробничих процесах та непорозумінь із працівниками.
У виробничому календарі на квітень 2025 ви знайдете кількість робочих і вихідних днів, а також зможете легко визначити норму робочого часу у квітні 2025. Він допоможе правильно розрахувати тривалість робочого часу та не пропустити важливі кадрові звіти. Збережіть собі — зручно для планування, красиво для робочого столу! 😊
Календар кадровика допоможе точно визначити норму та тривалість робочого часу у березні 2025 року та вдало організувати робочі дні. Окрім цього, він стане у пригоді для підготовки кадрових звітів у березні 2025 року та чудово доповнить робочий стіл вашого комп’ютера
Календар допоможе легко розрахувати норму робочого часу у лютому 2025 року, спланувати графіки та врахувати важливі дати. Естетичний дизайн заставок для робочого столу стане чудовим доповненням до робочого настрою та надихатиме на продуктивність.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.