Виробничий календар — 2023 для «п’ятиденки»: враховано воєнний стан до 18 серпня 2023 року Нормальну тривалість робочого часу у період дії воєнного стану можна збільшити до 60 годин на тиждень (для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури — сфери оборони або забезпечення життєдіяльності населення). Якщо ж на об’єктах критичної інфраструктури працюють особи, яким встановлено скорочену тривалість робочого часу, то в такому разі під час воєнного стану тривалість робочого часу також може бути збільшена — але не має становити більш ніж 40 годин на тиждень. Що ж до тривалості щотижневого безперервного відпочинку, то її можуть скоротити до 24 годин.
При цьому за яким саме графіком (п’ятиденний чи шестиденний тиждень) та розкладом змін працюватимуть на підприємстві, визначає роботодавець.
Такі зміни передбачені Законом України № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Зокрема, на час воєнного стану деякі норми законодавства про працю не застосовуються. Це, зокрема, ст. 53, ч.1 ст. 65, ч. 3-5 ст. 67, ст. 71, ст. 73, ст. 78-1 Кодексу законів про працю України.
Важливо пам'ятати, що, у разі збільшення тривалості робочого часу, заробітна плата також має бути збільшена — пропорційно до збільшення норми праці.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці