Як платити за суспільно корисні роботи та як їх фінансувати?

Пояснення надала Держпраці

Як платити за суспільно корисні роботи та як їх фінансувати?Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають бути правильно профінансовані. І в Державній службі з питань праці назвали основні аспекти фінансування та оплати праці залучених осіб. 

Кадрове діловодство під час війни

Так, оплата праці встановлюється відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією, на яку зараховано людей. При цьому розмір оплати не може бути нижчим:

  • від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи — для працівників підприємств, що функціонують в умовах воєнного стану;
  • від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на дату її нарахування за повністю виконану норму праці — для інших працездатних осіб.

Що ж до фінансування суспільно корисних робіт, воно відбувається за рахунок замовника чи ж місцевих держадміністрацій. Також можна використовувати благодійні внески, пожертви та інші не заборонені законом джерела. Якщо ж такі роботи виконують зареєстровані безробітні, то фінансування може відбуватися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, передбачених для виконання громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Згідно з поясненням Держпраці, фінансування суспільно корисних робіт здійснюється шляхом спрямування коштів на:

  • оплату праці (у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на дату нарахування, за повністю виконану норму праці);
  • сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (під час тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору зокрема);
  • оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності (в межах дії строкового трудового договору);
  • оплату проїзду в межах регіону до місця виконання робіт та у зворотному напрямку (для осіб, які беруть участь у роботах).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5740

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16341

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126408

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді