Держпраці назвала фактичний мінімальний розмір виплат «на руки»
Розмір мінімальної заробітної плати
Законодавство (ч. 1 ст. 95 КЗпП, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р № 108 / 95-ВР) дає таке визначення:
Мінімальна заробітна плата — це гарантований державою мінімальний розмір оплати за виконану працівником місячну чи годинну норму праці.
Наразі розмір мінімальної заробітної плати становить 6700 грн на місяць або ж 40,46 грн на годину. Такі показники встановлені з початку року.
Водночас сума, яку фактично отримає працівник («на руки»), буде відмінною. Так, для визначення фактичного заробітку слід відняти від встановленого розміру мінімальної заробітної плати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (18% та 1,5% відповідно). Таким чином, з урахуванням податків зарплата становитиме 5393,5 грн.
У Державній службі з питань праці нагадали, що виплата зарплати, меншої за мінімальний встановлений розмір, є порушенням закону та карається штрафом у двократному розмірі мінімальної заробітної плати. Стягнення накладається за кожного працівника і у 2023 році становить 13 400 грн.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті