Мінімальна заробітна плата до та після податків

Держпраці назвала фактичний мінімальний розмір виплат «на руки»

Мінімальна заробітна плата до та після податків

Розмір мінімальної заробітної плати

Законодавство (ч. 1 ст. 95 КЗпП, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р № 108 / 95-ВР) дає таке визначення:

Мінімальна заробітна плата — це гарантований державою мінімальний розмір оплати за виконану працівником місячну чи годинну норму праці.

Наразі розмір мінімальної заробітної плати становить 6700 грн на місяць або ж 40,46 грн на годину. Такі показники встановлені з початку року.

Водночас сума, яку фактично отримає працівник («на руки»), буде відмінною. Так, для визначення фактичного заробітку слід відняти від встановленого розміру мінімальної заробітної плати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (18% та 1,5% відповідно). Таким чином, з урахуванням податків зарплата становитиме 5393,5 грн.

 

У Державній службі з питань праці нагадали, що виплата зарплати, меншої за мінімальний встановлений розмір, є порушенням закону та карається штрафом у двократному розмірі мінімальної заробітної плати. Стягнення накладається за кожного працівника і у 2023 році становить 13 400 грн.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47175

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
22335

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
98628

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
247436

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді