Держпраці пояснила, коли право України поширюється на трудові відносини за її межами

Кодекс законів про працю України передбачає, що трудові відносини громадян, які працюють за межами своєї держави, визначає Закон України «Про міжнародне приватне право». Це стосується і громадян України, які працюють за кордоном, і тих іноземців, які працюють на підприємствах України.
10 змін у працевлаштуванні іноземців
Так, зазвичай трудові відносини регулюються законодавством тієї держави, де особа працює (якщо закони чи міжнародні договори не передбачають іншого).
Право України застосовують для регулювання трудових відносин громадян України, які працюють за кордоном, у таких ситуаціях:
- робота у закордонних дипломатичних установах України;
- укладено трудовий договір з роботодавцями (фізичними або юридичними особами України) про виконання роботи за кордоном — зокрема, у відокремлених підрозділах (якщо це не суперечить законодавству держави, де виконується робота).
Також законодавство чи міжнародні договори можуть передбачати й інші випадки.
Держпраці надала пояснення щодо визнання документів, виданих уповноваженими органами іноземних держав. І, якщо законодавство не передбачає іншого, для визнання таких документів потрібна їх легалізація.
Зокрема, легалізація потрібна для документів, що засвідчують:
- освіту (диплом, атестат і т.д.);
- цивільний стан (документи з органів РАЦСу: свідоцтвл про народження, шлюб і т.д.);
- страховки, довідки, довіреності, судові рішення;
- матеріали по цивільних, сімейних і кримінальних справах;
- документи юридичних осіб (довідка з податкової інспекції, свідоцтво про реєстрацію ФОП, свідоцтво про право власності, сертифікат про реєстрацію товарного знаку, свідоцтво про сплату єдиного податку і т.д.).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.