Робота за кордоном: законами якої країни керуватися?

Держпраці пояснила, коли право України поширюється на трудові відносини за її межами

Робота за кордоном: законами якої країни керуватися?

Кодекс законів про працю України передбачає, що трудові відносини громадян, які працюють за межами своєї держави, визначає Закон України «Про міжнародне приватне право». Це стосується і громадян України, які працюють за кордоном, і тих іноземців, які працюють на підприємствах України.

10 змін у працевлаштуванні іноземців

Так, зазвичай трудові відносини регулюються законодавством тієї держави, де особа працює (якщо закони чи міжнародні договори не передбачають іншого).

Право України застосовують для регулювання трудових відносин громадян України, які працюють за кордоном, у таких ситуаціях:

  • робота у закордонних дипломатичних установах України;
  • укладено трудовий договір з роботодавцями (фізичними або юридичними особами України) про виконання роботи за кордоном — зокрема, у відокремлених підрозділах (якщо це не суперечить законодавству держави, де виконується робота).

Також законодавство чи міжнародні договори можуть передбачати й інші випадки.

Держпраці надала пояснення щодо визнання документів, виданих уповноваженими органами іноземних держав. І, якщо законодавство не передбачає іншого, для визнання таких документів потрібна їх легалізація.

 Зокрема, легалізація потрібна для документів, що засвідчують:

  • освіту (диплом, атестат і т.д.);
  • цивільний стан (документи з органів РАЦСу: свідоцтвл про народження, шлюб і т.д.);
  • страховки, довідки, довіреності, судові рішення;
  • матеріали по цивільних, сімейних і кримінальних справах;
  • документи юридичних осіб (довідка з податкової інспекції, свідоцтво про реєстрацію ФОП, свідоцтво про право власності, сертифікат про реєстрацію товарного знаку, свідоцтво про сплату єдиного податку і т.д.).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118840

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521001

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
478

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді