Під час воєнного стану працівникам, які залучені до робіт на об’єктах критичної інфраструктури, можуть збільшити тривалість робочого часу.
Підприємство — не критичний об’єкт. Чи збільшувати тривалість робочого часу?
Водночас законодавство передбачає окрему тривалість робочого часу для неповнолітніх працівників, яка є меншою за нормальну та залежить від віку працівника.
Труднощі можуть виникнути, якщо особа, яка не досягла 18 років, працює на об'єкті критичної інфраструктури. Держпраці пояснила, якими нормами слід керуватися у такому випадку.
Так, дія ст. 51 Кодексу законів про працю України (яка передбачає максимально дозволену тривалість робочого часу для неповнолітніх осіб) не скасовується.
Таким чином, навіть зайняті на критичних об'єктах працівники, яким ще немає 18 років, мають працювати не більше ніж 36 годин на тиждень (якщо вони старші 16 років) або не більше 24-х (для тих, хто ще не досяг цього віку).
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області Державної служби України з питань праці
У виробничому календарі на квітень 2025 ви знайдете кількість робочих і вихідних днів, а також зможете легко визначити норму робочого часу у квітні 2025. Він допоможе правильно розрахувати тривалість робочого часу та не пропустити важливі кадрові звіти. Збережіть собі — зручно для планування, красиво для робочого столу! 😊
Календар кадровика допоможе точно визначити норму та тривалість робочого часу у березні 2025 року та вдало організувати робочі дні. Окрім цього, він стане у пригоді для підготовки кадрових звітів у березні 2025 року та чудово доповнить робочий стіл вашого комп’ютера
Календар допоможе легко розрахувати норму робочого часу у лютому 2025 року, спланувати графіки та врахувати важливі дати. Естетичний дизайн заставок для робочого столу стане чудовим доповненням до робочого настрою та надихатиме на продуктивність.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.